top of page

VAI E-CIGARETE IR KAITĪGĀKA PAR PARASTO CIGARETI?

Anchor 1

Sabiedrībā patiešām valda neziņa un neizpratne par šo jautājumu, tāpēc daudzi, nezinot faktus vai precīzu informāciju, patiešām apgalvo, ka elektroniskā cigarete esot kaitīgāka par parasto. Taču, tā nav.

Mēs saviem klientiem nepaguruši to arī stāstām – elektroniskās cigaretes nav kaitīgākas par parastajām. Tieši otrādi – kā pierāda Lielbritānijas Veselības iestādes „Public Health England” 2015. veiktais pētījums, elektroniskās cigaretes ir 95% nekaitīgākas par parastajām cigaretēm. Saite uz pētijumu (angļu valodā) 

Gribētos teikt, ka e-cigaretes kaitīgas ir tikai tabakas ražotājiem, savukārt, cilvēki ir sapratuši, ka šis ir veids:

  • Kā ietaupīt naudu;

  • Kā izvairīties no parasto cigarešu smakas;

  • Kā atmest smēķēšanu;

  • Atbrīvoties no „pīpmaņu klepus”, aizdusas un citām veselības problēmām.

Viskaitīgākais, kas ir parastajās cigaretēs, ir darva. Tā kā lietojot elektriskās cigaretes, nenotiek degšanas process, tās nesatur darvu un tik ļoti nekaitē jūsu veselībai.

KĀDA IR ATŠĶIRĪBA STARP E-CIGARETI UN "VAPE" TIPA IERĪCI?

Anchor 2

Lai pirmā pieredze nebūtu pārāk sarežģīta, iesakām izvēlēties Ego tipa cigareti, kuras izmantošana, apkope un darbības princips ir ļoti vienkārši. Šī tipa cigaretes parasti iesakām tiem, kas vēlas atmest parasto cigarešu lietošanu. Sākot ar šīm ierīcēm, klients iepazīstas ar e-cigaretes darbību un pieņem lēmumu par turpmākajiem tvaicēšanas paradumiem. Šī e-cigarete atgādina cigaretes ieelpu, dodot „cirtienu kaklā, kā to dara parastā cigarete. Jāpiebilst, ka tās arī ir lētākas nekā veip tipa ierīces.

Taču, ja vēlaties lielāku tvaiku, izteiktāku garšu, ilgāku akumulatora darbību un efektāvāku tvaicēšanas pieredzi, iesakām izvēlēties veip tipa ierīci. Šī tipa ierīces ir daudz jaudīgākas, to jaudu, bieži vien arī temperatūru, var regulēt, jo uz ierīces ir displejs, kurā var redzēt akumulatora līmeni, iztvaicētāja pretestību, jaudu utt.

VAI IERĪCI IESPĒJAMS NOPIRKT, JA NEESMU SASNIEDZIS 18 GADU VECUMU?

Anchor 3

Nē, jo Latvijas Republikas likums nosaka, ka ir jābūt pilngadību sasniegušai personai, lai iegādātos jebkuru ierīci, šķidrumu vai aksesuāru, kas paredzēts elektroniskajai cigaretei. Tāpat arī noteikts, ka personai vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektronisko smēķēšanas ierīci vai elektroniskās smēķēšanas ierīces uzpildes tvertni, ir pienākums uzrādīt mazumtirgotājam personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai mazumtirgotājs to ir pieprasījis.

KĀ IESLĒGT / IZSLĒGT IERĪCI?

Anchor 4

Elektronisko cigareti iespējams ieslēgt un izslēgt 5 reizes pēc kārtas ātri nospiežot pogu, kas atrodas uz akumulatora. Lai uzsāktu tvaicēšanu, ieelpojot tvaiku, turiet nospiestu pogu.

KĀPĒC IR SVARĪGI SAMITRINĀT IZTVAICĒTĀJU PIRMS LIETOŠANAS?

Anchor 5

Ikreiz, kad maināt iztvaicētāju, tas ir jāsagatavo, to pietiekami samitrinot ar Jūsu izvēlēto šķidrumu. Tas ir jādara tā iemesla dēļ, lai spirāle, kas atrodas iztvaicētājā nesadedzina tajā esošo vati, kā rezultātā var rasties nepatīkama deguma piegarša. Iztvaicētāja pareiza sagatavošana nodrošina tā ilgāku kalpošanu.

CIK BIEŽI JĀMAINA IZTVAICĒTĀJS, KĀ ES VARU ZINĀT, KAD TO DARĪT?

Anchor 6

Vidēji iztvaicētājs kalpo 1,5 – 2 nedēļas. Protams, tas atkarīgs no Jūsu tvaicēšanas paradumiem – cik bieži tvaicējat, kādu škidrumu lietojiet utt.

Par iztvaicētāja nomaiņas vajadzību liecinās tvaika daudzums (tas samazināsies), jau iepriekš minētā deguma garša un sausuma sajūta kaklā, tvaicējot.

CIK BIEŽI JĀLĀDĒ IERĪCE, KĀ ES VARU ZINĀT, KAD TO DARĪT?

Anchor 7

Ja uz ierīces nav displeja, kurā parādās baterijas uzlādes līmenis, par to liecina arī tvaika samazināšanās un indikātoru krāsas. Respektīvi, ja tas ir sarkans, tas nozīmē, ka ierīci nepieciešams uzlādēt. Ja zaļš, ierīce ir uzlādēta.

Indikaroru krāsu brīdinājumi var mainīties atkarībā no ražotāja. Rūpīgi jāizlasa lietošanas instrukcija, lai varētu noteikt īsto uzlādes brīdi. Uzlādes aptuvenais laiks: 2 – 2.5 stundas.

NO KĀ SASTĀV E-ŠĶIDRUMS, KĀDA IR ATŠĶIRĪBA STARP TIEM?

Anchor 8

Elektronisko cigarešu šķidrums sastāv no Propilēnglikola (PG), Augu glicerīna(VG), destilēta ūdens un pārtikas aromatizētāja, kas paredzēts e-cigaretei. Propilēnglikols ir šķidrāks, tas atbild par bagātīgāku garšu , izteiktāku „sitienu rīklē” (ang. throat hit).

Augu glicerīns, pretēji Propilēnglikolam , ir izteikti biezāks, rodot intensīvāku tvaiku, un, tas „necērt” kaklā . Tradicionāli šīs abas vielas sajauc tā, lai iegūtu optimālu garšas un tvaika kupluma rezultātu. VG 50%/PG 50 ; VG 80%/PG 20%; PG 60%/VG 40% u.c

Šķidrumi, galvenokārt, atšķiras ar garšu, biezumu un nikotīna daudzumu tajos.

KĀ ES VARU PATS SAJAUKT ŠĶIDRUMU?

Anchor 9

Lai sajauktu šķidrumu ar sevis izvēlētu nikotīna daudzumu, garšu un biezumu, būs vajadzīga bāze, kas sastāv no Propilēnglikola un Glicerīna; sev tīkama esence un Nikotīna bosteris. (Visas šīs sastāvdaļas iespējams iegādāties SB veikalos). Sadaļā DIY, attēlā norādītas dozas katra šķidruma daudzuma. (30ml, 60 ml, 120 ml) pagatavošanai.

Šķidrumam jānostāvas aptuveni no 5-7 dienām. Tumšā, bērniem nepieejamā vietā.

bottom of page